“The ones who underestimate experience, pay a high price for inexperience.”
EN TR
EN TR
March 2015

MİLLİYET - "Şirket Evlilikleri Danışmansız İlerleyebilir mi?", Interview with Barış ÖneyGlobalturk Capital Kurucu ve Yönetici Ortağı Barış Öney, şirket evliliklerinde danışmanların nasıl bir rol üslendiğini anlattı.

Şirket evliliklerinde danışman unsuru olmazsa olmaz, diye söz başlayan Öney, birçok şirketin bu önemi tam manasıyla kavrayamadığını ve destek almadan giriştikleri ortaklıklarda çok fazla sorun yaşadıklarını ifade etti.

Alanında uzman bir danışmanla yola çıkanların iyi bir planlama ile şirketlerini tahminlerinin çok üstünde bir fiyata pazarlayabileceklerini belirten Öney, “Bu süreci uzman bir danışmansız yürütmek şirketlere çok ciddi zararlar verebilir. En değerli varlıkları yani şirketleri söz konu ise asla böyle bir yola tek başlarına girmemeliler” dedi. Danışmanlık müessesesinin de ciddi hataları olduğuna da değinen Öney, “Bugün Türkiye’de çok fazla danışman var. Bazıları uzman olmadıkları alanlara bile girip çıkıyor. Bu nedenle şirketlerin bu konuda dikkatli olmaları lazım” şeklinde konuştu.

Kaynak: Milliyet.com.tr / Milliyet TV

Back To News