“The ones who underestimate experience, pay a high price for inexperience.”
EN TR
EN TR
May 2019

BLOOMBERG HT WASHINGTON - Turkey Session Was Held in Global Private Equity Conference in WashingtonWashington’da Yapılan Global Özel Sermaye Fonları Konferansında Türkiye Oturumu Düzenlendi

Globalturk Capital Kurucu & Yönetici Ortağı ve EMPEA Türkiye Temsilcisi Barış Öney, Bloomberg HT’de yayınlanan, Açıl Sezen’in sunduğu Akıllı Para programına Bloomberg Washington DC stüdyolarından canlı bağlantıyla katıldı. Canlı bağlantıda Öney, EMPEA ve IFC tarafından bu yıl Washington’da 21.si düzenlenen “Global Özel Sermaye Fonları Konferansı”ndan ve düzenlemiş oldukları Türkiye Oturumundan bahsetti.

Konferansta bu yıl ilk defa özel sermaye fonları konusu dışında girişim sermayesi konusuna da önemle değinildiğinden bahseden Öney, 2017-2018 senelerinde Yükselen Pazarlarda özellikle teknoloji alanında 30 milyar dolarlık yatırım yapıldığını belirtti. Bu rakam bir önceki döneme göre 3 kat artmış durumda. Öney ayrıca konuşmasında, özel sermaye kadar özel borç enstrümanlarının da öne çıktığını söyledi. 

Barış Öney, Türkiye Oturumunda, 2018-2019 yıllarında Türkiye’deki özel sermaye fonu hareketleri, gelişen girişim sermayesi ekosistemi, Türkiye Varlık Fonu’nun faaliyetleri, TC Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisinin İstanbul Finans Merkezi projesi, İş Girişim, Franklin Templeton ve IFC’nin Türkiye’deki yatırımları konularına değinildiğinden bahsetti.

 
Back To News